Kişisel bir mülkün girişi için ve bahçe sınırlarını belirlemek için kullanılan bahçe demirleri ile birlikte kullanılan kapı modelleridir. İlk ve önceki amaçlarından birisi ise güvenliği sağlamaktır. Güvenliği sağlamak amacıyla yaptırılan bu bahçe giriş kapısı modelleri kullanıldığı yere göre tasarlanır. Ev, iş, villa, köşk veya kurum binaları için farklı tarzda tasarımları yapılmaktadır. Özellikle bu lüks yapıda olan evler için model olarak yüksek bahçe giriş kapısı modelleri tercih edilmektedir.

Yüksek bahçe giriş kapısı modelleri çok farklı tarzları ve motifleri de bünyesinde barındırmaktadır. Tüm bu binalar için genelde demirden bahçe kapısı modelleri tercih ediliyor. Yukarıda bu kapı modellerin amacının ilk olarak güvenlik olduğunu söylemiştim. Güvenliği sağlamak amacıyla yapıldığı için demirden modelleri tercih etmek en doğru karar olacaktır. Demirin sağlamlığını bilmeyen yoktur. Hal böyle olunca demirden modeller en fazla tercih edilen modeller arasına giriyor. Zaten etrafınıza baktığınız zaman her zaman demirden bahçe kapıları karşımıza çıkmıştır.

 

EN ÖZEL FERFORJE BAHÇE GİRİŞ KAPILARI

 

Demirden bahçe kapıları söz konusu olunca akla direk olarak ferforje yöntemi gelmektedir. Ferforje yöntemi bildiğimiz gibi son zamanlarda bir hayli popüler olan demiri işleme sanatıdır. Ve bahçe giriş kapısı için uygulanabilecek en güzel yöntemler arasında yer alıyor. Bahçe kapılarını düz hantallıktan alıp farklı boyutlara taşıyor. Hatta bazen sokaklarda yürürken böyle bazı kapılar görür önünde fotoğraf çekinmek isteriz işte ferforje bahçe giriş kapıları bu kapı modellerine örnek olabilecek kapı modellerinden bir tanesidir. Çok farklı bir hava katılan bu ferforje kapılar için çok fazla seçenek ve motif skalası yer almaktadır. Dilediğiniz tarzda modeli seçmek tamamen size kalmış. 

 

 

İlk fotoğrafımızda; bahçe girişi kapıları da tam anlamı ile desen olarak buradaki modeli kullanılarak yapılabilir.Tamamı bu ağaç motifi ile desteklenen kapı villa,apartman,site tarzı binalarınıza çok yakışacak uyumu yakalayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bahçe Kapısı başlıklı makalemizde bahçe kapısı özelliklerinden söz edilmektedir. 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri