Ferforje Kapı Nedir?

Ferforje kapı, ister bütünüyle isterseniz sadece kapılarınıza görsellik katmak için bizlere sunulan Fransız kültürünün eşsiz miraslarından biridir.
Ferforjenin özellikle kapılarda tercih edilmesinin birçok nedir vardır. Her nerede kullanılırsa kullanılsın güvenirliği sağlamakta en iyisi olan ferforje, kapılara estetik ve kullanım kolaylığı da eklenince ferforjeyi vazgeçilemez bir unsur haline getirmektedir. Uzun süreli sağlamlığı, sürekli kontrol ve güvensizlik ilkelerini hayatımızdan çıkarmıştır. Kolay temizlenmesi, paslanmaz yapısı ile evlerimizde sürekli bir kapı değişikliğinde bulunmamız gerekmeyecek. Çeşitli tasarımları ve renk seçenekleriyle yaşadığımız ortama uyum sağlayan ferforje kapılar, bizleri estetikten mahrum bırakmayacak ve Fransız kültürünün zarafetini, inceliğini daha o mekana girmeden hissetmek mümkün.

Ferforje Kapı Modelleri Nelerdir?

Ferforje kapı modellerinde daha çok kapının ana kısmının sade olup camların üzerine gelen kısımlarına şekil verilir. Bu modeller bahçe ve dış kapıları için daha kullanışlıdır. Birçok kapı çeşitlerinde, kullanıldığı kapıya göre şekil ve motifler değişiklik gösterir. Bu motifler diğer ürünlerde olduğu gibi istenilen tarzda (sade,şık, spor,klasik vb.) oluşturulabilir. Kapı modellerine göre üzerindeki ferforje modelleri de değişiklik göstermektedir.
Ferforje bahçe kapıları, istenilen ölçü ve modelde yapılabilmektedir. Bahçe kapısı olduğu için belirlenen, istenilen ferforje desenin üzerine belirli aralıklarla eklenen ve ferforjeyi daha estetik yapan çiçek motifleri kullanılmaktadır. Dayanıklılığı sayesinde kolay kolay paslanmaması ve eğilip bükülmemesi bahçe kapıları için oldukça avantajlıdır.
Ferforje dair kapıları, ister apartman dış kapısı olsun ister iç daire kapısı, sizlerin istek ve arzunuza göre şekillenmesi mümkün. Birebir ferforje olmayarak, ahşap kapıların üzerine desen olarak da ferforje yapılmaktadır.
Ferforje kapıların bir diğer kullanımı da villa, malikane, yalı, köşk gibi büyük ve gösterişli yapıların dış cephelerine uyumlu olarak tasarlanması ve istenilen kapının elde edilmesi Köksal Ferforje ile mümkündür.

Ferforje Kapı Çeşitleri Nelerdir?

Ferforje kapı çeşitleri de ferforjenin birçok alanda kullanıldığı gibi oldukça sık kullanılmaktadır. Başta daire kapıları, apartman kapıları, garaj kapılar, otel kapıları, villa kapıları, iş merkezi kapıları, bahçe giriş kapıları olmak üzere birçok alanda kullanılabilir. Sadece ferforjeden oluşan kapılar olduğu gibi ahşap vb. kapılara dekor amaçlı, kapıların pencerelerine güvenlik amaçlı da kullanılmaktadır.
Ferforje kapı çeşitlerine sitemizden göz atabilir ve Köksal Ferforje ile iletişime geçebilirsiniz.

Ferforje villa, malikane, yalı, köşk, garaj kapıları?

Ferforje estetik ve görüntü açısından daha hoş ve zengin bir görüntü sağlamaktadır. Bu nedenle ferforje villa, malikane, yalı, köşk, garaj kapılarında oldukça sık kullanılmaktadır. Sağlamlığı açısından da tercih edilen ferforje kapılar kullanılan yapının dışına uyum sağlayacak şekilde dizayn edilmektedir.

Ferforje Kapı Fiyatları?

Ferforje kapı fiyatları, diğer ürünlerde olduğu gibi boyutlarına ve modellerine göre değişiklik göstermektedir. Daire kapıları ile büyük ve geniş garaj kapıları arasında fark tabi ki olacaktır. Bu fiyatlar istenilen modelin işçiliğine göre de değişiklik göstermektedir. Ekiden süre gelen ferforje ürünler günümüzde pek çok alanda kullanılan ferforje korkuluk, ferforje kapı vb. ürünlerin dışında dekoratif ürün olarak da kullanılmaktadır. Ferforjeler için kesin bir fiyat yoktur. Yaptırdığınız firmaya ve yaptırdığınız ferforjelere göre fiyat değişiklik göstermektedir. Genel olarak m2 üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Diğer ürünlere göre daha pahalı olan ferforjeler kullanım açısından daha avantajlı olduğu için tercih edilmektedir. Uzun yıllar kullanılması, kolay temizlenmesi, dayanıklı ve estetik olması ferforjeyi tercih edilen ürün haline getirmiştir.

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri