Yukarıda gördüğünüz villa garaj kapısı Köksal Ferforje farkı ile yanınızda.

 

Kişisel Zevkleriniz Bizim İçin Bir Hayli Önemli 

Evimiz, hayatta sahip olduğumuz en önemli yerlerden biridir ve onu korumak asli görevlerimizdendir. Evimizin her küçük detayı bizi tamamlar ve önem arz eder. Bu nedenle evimizin garaj kapılarına da gereken itinayı göstermek gerekir.

Sağlamlığı ve koruma güvenliğinin yanında değişik tasarımlarıyla da dikkat çeken bu ürünler; vintage, oryantal, otantik, modern anlayışa göre dizayn edilmiş tasarımıyla diğer ferforje firmalarından kendini ayırmıştır.

 

Demirin Dünü ve Bugünü

Demirin tarihine bakacak olursak demir, Romalılar gelmeden önce Britanyalılar demir takılarıyla tanınmıştı; küçük bir demir parçası yapmak için harcanan zaman ve emek gerçekten çok fazlaydı.  Dövme demirler odun kömürü ateşinde yapıldı. Kömür, demir oksidi indirgemek için eritmek için yeterli sıcaklığa sahipti. Böylece silikat parçaları da demire dahil edildi, şimdi yapıldığı gibi rafine edilemedi. Bu nedenle eski demirleri üretmek yüzlerce yıl sürdü. 

Demir Zanaatkârlık, Belçika`nın Jean Tijou`nun gelişiyle birlikte 1690 civarında başladı. Değişiklikler barok yaprak-iş, sarkmalar, maskeler ve her türlü lezzeti oluşturmak için barlara uygulanan dövülmüş sac metal süslemenin daha serbestçe kullanılmasına yönelikti. Teknikler şüphesiz zırhtan türetilmiştir. 

Bu döneme ait demir şimdilerde kömür demiri olarak adlandırılmaktadır ve bu karbonla taşınan bir demir şeklidir. Bu ateşte sürekli yeniden işlem yapılır. 

Bu kadar köklü bir tarihi olan demir işletmeciliğinin ferforje zanaatına dönüşme hikayesi demiri çok daha önemli bir konuma getirir.

 

 

Ferforje villa garaj kapısı örneğidir. 

 

 

Sizin İçin Buradayız

 

Köksal Ferforje, güvenilir itibarı, profesyonelliği, müşteri odaklı çalışmalarıyla rakiplerinin ötesinde bir konumda bulunur ve her zaman ilk tercih edilen olmuştur. Villa garaj kapıları modelleri genel itibari ile özel ürünlerdir. Ev veya işyerlerinize özel tasarımları oluşturulabilen modelleri güvenle kullanabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri