Demir Villa Giriş Kapıları 

Genelde villa tipi evlerde giriş için iki farklı formatta kapı bulunur. Bunlardan ilki ana giriş kapısı ve ikincisi ise garaj kapısı formatındadır. Tabi kimileri sadece bir tanesini bulundururken kimileri için ikisi de ihtiyaç olarak görülmektedir. Bu durumun temel nedeni ise villanızın tarzıyla doğru orantılıdır. Yani ihtiyaç ve imkanlar ile bu kapıları sağlayabilirsiniz. Villa kapısı olduğu için genelde daha büyük tarzda imal edilmiş modeller tercih edilmektedir. Villa giriş kapısı için de en ideal olan tip daha büyük yapıda olan kapılardır.

Villa giriş kapısı modelleri çok farklı renklerde ve motiflerde karşımıza çıkmaktadır. Motif ve desen seçimi aslında tamamen sizin elinizde olan bir şeydir. Beğendiğiniz bir modeli yaptırabildiğiniz gibi aynı zamanda hali hazırda bulunan modellerden de seçim yapabilirsiniz. O konuda çok fazla sıkıntıya girmeye hiç gerek yok çünkü gün geçtikçe yöntemler değişmekte ve yeni yeni yöntemler ile yeni yeni modeller ortaya çıkmaktadır. Ferforje yöntemi de yeni sayılabilecek yöntemler arasında yer almaktadır aslında. Ancak çok eski zamanlarda bulunmuş, yeni yeni hayata geçmeye insanlar bilinçlenmeye başlamıştır.

Ferforje villa giriş kapıları her bakımdan çok avantajlıdır diyebilirim. Giriş kapısı olduğu için ferforje yöntemi kullanılarak yapılan kapılar daha sağlam olmakta ve bu modeller de sağlamlık koşuluna en çok uyan modeller arasında yer almaktadır. Bu yüzden tercih sırası bakımından ilk sıralarda olduğunu görmekteyiz. Diğer bir avantajı ise kara, suya dayanıklı yapıda olmalarıdır. Bunun da ana ve temel etkeni ferforjenin dayanıklılığı ile ilgilidir. Ve bur tarz avantajların yanında görsel anlamda en iyi duran kapı modelleri ferforje kapılardır. Villa tipindeki evler de genelde görselliğe çok önem gösterilir ve bu yüzden sanırım ferforje modeller daha çok kullanılmaktadır.

Şimdi birkaç modeli birlikte inceleyelim.

 

 İlk gördüğümüz kapıda oldukça iddialı ve hoş görüntüye sahip bir villa giriş kapısıdır. Renk seçiminde ise alışılagelmişin dışında bir renk tercih edilmiştir. Bu tarz renkleri de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz aslında. Yani ev ile uyum sağlaması takdirde her renk oldukça uygun olacaktır. Tercih tamamen size kalmış.

Villa Girişi İçin Kapılar genellikle garaj kapısı ve bahçe kapısı formatında olmaktadır.Sebebi tamamen araç geçişini sağlamak amacı güder.Bunun yanı sıra ferforje modelleri ile motif desteklemesi yapılır.

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri