Villa Kapıları Ferforje Örnekleri

 

 

Ferforje villa kapıları özellikle villa tipinde inşa edilen lüks yapıdaki evler için düşünülmüş güzel dekorasyon örnekleridir. Son dönemlerde zaten ferforjenin kullanım alanı bayağı yaygınlaşmıştır. Ferforje bildiğimiz ve tahmin ettiğimiz gibi demirin yüksek ateşle dövülme işlemidir. Olabildiğince güzel motifler gün yüzüne çıkmaktadır bu işlem ile birlikte. Çok farklı tarzlarda motif sklasına sahip olan bu yöntem gerçekten güzel bir yöntemdir. Ve kendiyle birlikte birçok güzel avantajı da peşinde sürüklemektedir.

Villa kapısı ferforje yöntemiyle yapıldığı takdirde daha hoş parçalar ortaya çıkmaktadır diyebilirim.  Ferforje yöntemi zaten villa kapıları için biçilmiş bir kaftandır. Lüks ve gösterişli bir villa kapısı arayışında olanlar için güzel seçenekler sunmaktadır. Villa kapısı boyutsal açıdan bakıldığında her alana göre farklı olmalıdır. Mesela iç cephe için normal boyutta kapılar tercih edilirken, dış cephe için daha büyük boyutta kapılar tercih edilebilir. Özellikle bir villa giriş kapısı arayışındaysanız, ferforje motifleriyle süslü ve yüksek boyutta bir giriş kapısı seçebilirsiniz. Bu kapılar hem daha ihtişamlı gözükecek hem de villanızın dış görüntüsünü daha güzel bir hale getirecektir. Bu yüzden ferforje yöntemini öneriyorum zaten.

 

 

Yukarıda gördüğünüz villa giriş kapısı örneğidir. Olabildiğince sade bir yapıya sahiptir. Kapının komple rengi siyah seçilmiştir. Genelde siyah renk demir kapılar tercih edilmektedir zaten. Ancak siz aynı renkte seçeceksiniz diye bir kural yok. Farklı renklerde ferforje villa kapıları da yaptırabilirsiniz. Tamamen dış cephenize göre ayarlanma yapılacaktır. Örnek modeller için sitemizi incelemenizi tavsiye ederim. 

Köksal ferforje demir villa kapısı yapımında öncü firmalar arasında gelmektedir. Ferforjenin en üst seviye örneklerini firmamızda bulabilirsiniz. Kendine güven ekibimiz ve ustalarımız ile ferforje işçiliğinin en ince detaylarına dokunuyoruz diyebilirim. Her alanda ve her çeşitte ferforje kapı örneğine rastlama şansınız var. Ferforje motifleri ile de kendi tarzınız bulma imkanına sahipsiniz.

 

 

 

Yaprak ve çiçek motiflerinin ferforje kapılarda çok sık tercih edildiğini zaten biliyoruz. Ancak bu modelde daha çok büyükçe yaprak desenlerine yer verilmiştir. Siyah ağırlıklı olarak tercih edilen bu kapı modelimiz gerçekten modern bir yapıya sahiptir. Üzerinde kocaman yaprak modelleri de çok şirin bir görüntüye sahiptir. Ferforje işçiliği sayesinde bu ve buna benzer birçok örnek model yapılmaktadır. Siz de en uygun modeli seçip kapınızı yaptırabilirsiniz. 

 

 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri