Balkon Korkuluk

Balkon Korkuluk

Balkon korkuluk; balkonu bulunan yapıların güvenliğini maksimum seviyeye arttırmak amacı ile imal edilen ürünlerdir. Özellikle yeni yapılan binalarda Fransız balkon korkuluğunun gözümüze çarptığı bu ürünler ucuzluğu nedeni ile alüminyumdan üretilen alüminyum Fransız balkon korkuluk biçiminde ve yapısında üretilir. Ucuzluğu nedeni ile müteahhitlerin tercih etmiş olduğu bu tür korkuluk çeşitleri, aslında hiç de güvenli değildir. Zira alüminyum sahip olduğu yapı taşları nedeni ile yumuşak, kırılgan ve dayanıklılık yönünden oldukça zayıf bir üründür. Bu nedenle özellikle küçük çocukların bulunduğu yapılarda yaşanabilecek korkunç kazaların önüne geçmek için bu korkulukların tercih edilmemesi ve mevcutsa acilen değiştirilmesi önerilir.

Demir Balkon Korkuluk

Demir balkon korkuluk, sağlam ve uzun ömürlü yapısı ile bilinir. Özellikle kalın demir parmaklıkların her türlü darbeye karşı dirençli olması, korkuluk satın almak isteyenlerin favori ürünü haline gelmektedir.

Modern Demir Balkon Korkuluk

Pek çok farklı modele ev sahipliği yapan demir doğrama korkuluklar, modern demir balkon korkuluklarının da bir üst kategorisidir. İşlemeleri, motifleri, renkleri ve sahip olduğu desenleri ile gösterişli yani ihtişamlı bir tarza sahip olabilecek bu korkuluklar arzu edildiği takdirde daha sade işlemeler ya da direkt olarak düz parmaklıklar ile daha sade bir hava yakalayabilirler. Sade yani düz modellerin çoğunlukla minimalist bir havaya sahip olan ev gibi yapılarda kullanıldığı bu dökme demir ürünler, daha az uğraş ve zaman istediği için maliyetini düşürür ve böylece daha düşük fiyattan satışa sunulur.

Klasik Demir Balkon Korkuluk

Klasik demir balkon korkuluklar da tıpkı modern tasarımlar gibi daha sade ya da daha görkemli modellerde üretilebilir. Bu demir döküm ürün seçiminde ürünün modern ya da klasik olmasını belirleyecek ana unsur mevcut pencere korkuluk, duvar korkuluk ve giriş kapısının klasik ya da modern tasarımlı olup olmamasıdır.

0,