Ferforje Bina Giriş Kapısı Örnekleri 

 

Bina bildiğimiz üzere barınmak veya farklı amaçlar için tercih edilen yapılardır. Ve bir binada da olmazsa olmazlar arasında güvenlik önlemleri almak yer almaktadır. Ve bir binaya göz attığınızda ilk dikkatinizi çeken güvenlik tedbiri alınabilecek yerler arasında kapılar yer almaktadır.  Bunun yanında pencerelerde olsa da ilk etapta önemli olan doğru kapı seçimi olmaktadır. Sadece güvenlik tedbiri açısından değil de estetik bir duruş sergilemek adına düzgün bir kapı modeli de seçmek önemlidir. Sonuçta ilk göze kapılar çarpmaktadır. 

Bina giriş kapıları seçimi yapmak estetik duruş ve güvenlik bakımından önemli olduğunu tekrar belirtmek isterim. Şöyle ki güvenlik açısından ilk bakacağımız modeller genelde demir kapılar olmaktadır. Demir bina giriş kapısı en güvenlikli sayılabilecek kapılar arasında bulunmaktadır. Demirin yapısı bakımdan ve aynı zamanda maliyetinin de ucuz olması bu tarz faktörleri de etkilemektedir. Sağlamlık ve dayanıklılık işin içine girdiğinde güvenlikli olması da kaçınılmaz oluyor.

Diğer bir yandan ferforje bina giriş kapısı da en çok estetik kaygı taşıyan modeller arasında olduğunu belirtmek isterim. Ferforje sanatı çok gelişmiş ve gerçekten güzel motifler sayesinde kapıda güzel tasarımlar ortaya çıkmasını sağlamıştır.  Renkler ve motifler bir araya geldiğinde de ortaya güzel bir uyum çıkmaktadır.

Ferforjeden yapılmış bina giriş kapısı örneklerini inceleyelim. Aşağıda üç farklı örnek inceleyeceğiz ancak daha fazla örneğe siteden ulaşma gibi bir şansınız da mevcuttur.

  

 

 

 

Ahşap detaylara yer verilmiş ferforje bina giriş kapısı örneğidir. Etrafın ahşap olması ve içinde kullanılan ferforje motifleri ile gerçekten hoş bir bütünlük sağlanmıştır. Camın üstüne işlenmiş demir genel olarak daha modern bir yapıya sahip olmaktadır. Renk bakımından ahşabın kiremit tonu ve siyah birlikte kullanılmıştır. 

 

 

 

 

 

İkinci fotoğraftaki bina giriş kapısı örneğimiz ise sade motifler kullanılarak cam bir zemin üstüne işlenmiştir. Cam olması sizi korkutmasın bu modeller de oldukça güvenliklidir. Bu modeli apartman giriş kapısı ve herhangibir bina giriş kapısı modeli olarak da değerlendirebilirsiniz. Kapıkolunda ve posta atılma kısmında altın detaylara yer verilmiştir. 

 

 

Son ferforje kapı örneğimiz ise oval bir şekilde tasarlanmıştır. Oval kapılar diğer kapılara göre daha mimari bir yapıya sahiptir. Çiçek ve yaprak motiflerine ağırlık verilmiştir. Düz siyah ile arka planda olan gri gayet uyumlu durmaktadır. 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri