Tasarım harikası demir kapılar...

 

Demir geçmişte de çok farklı alanlarda kullanılıyordu şimdi de çok farklı alanlarda kullanılıyor. Hatta yapılan bazı araştırmalara göre demir-çelik üretimi bir ülkenin gelişimini büyük bir ölçüde etkilediğine saptanıştır. Hal böyle olunca ülkemizde de bu alanda yeni yeni birçok çalışma yapılmaktadır diyebilirim. Demir dayanıklılık açısından güzel bir yapı malzemesi olduğundan birçok firma da ilk olarak demire ağırlık verilmektedir. Peki, demir nerelerde işimize yarar? Ev yapımında, silah üretiminde, evin birçok bölmesinde ve en önemlisi de kapılarda. Kapılar evle giriş çıkış işlevini sağladığı için demir kapılar tercih etmeniz sizin için güvenlik açısından iyi olacaktır. Kapı üreticileri de demiri bu alanda iyi bir malzeme olarak kullanmaktadır.

 

Demir Kapı Modelleri...

 

Bir alt başlık olarak da demir kapılar ve demir kapı modelleri incelenebilir. Demir kapı modelleri bakıldığı zaman birçok farklılığı temel alan konulardan birisi olarak gelmektedir. Renk ve desen bakımından çok farklı modelleri de bünyesinde barındırabilmektedir. Şimdi hep birlikte fotoğraflar yardımı ile örnekleri inceleyelim.

 

 

 

Burada gördüğümüz modeli ayrıntılı incelediğimizde ise temel renk olarak beyaz kullanılmış ve onun üstüne bir şeyler katılmaya çalışılmıştır. Kapının sanat yapılan kısmında ferforje örneklerine rastlamak mümkündür. Siz de zaten dayanıklılık açısından ferforje demir kapılar tercih edebilirsiniz. Sadece dayanıklılık da söz konusu değil sizin de gördüğünüz gibi estetik bir duruş da mevcuttur burada. Başka örnekler de verilebilir buna.

 

 

Burada tek bir yerde demir detayı değil de birçok yerde demir detayı görülmektedir. Daha yakından göz gerdirdiğimizde aydınlatmaları yaparken de demirden faydalanmıştır. Bunun en büyük nedeni ise dış cephede dekorunda kullanılan bir ürünü en özenli şekilde muhafaza etmektir. Kapılarda gördüğümüz ferforje modellemesi de bir bütün olarak düşündüğümüzde bu alana otantik bir hava katmıştır diyebilirim. Renk açısından ise bu bölüme gidebilecek en güzel renk yani siyah tercih edilmiş.

 

 

 

 

Demir kapısı modelleri, bu şekilde birçok çeşitlilik göstermektedir. Daha başka modellere göz gezdirmek isterseniz yandaki kategorilerden seçim yapabilirsiniz. Evinizin, villanızın hatta garaj kapınızın bile özenle seçilmesine dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çünkü güvenlik açısından çok önemli rol oynamaktadır. Bunların örnekleri bu şekilde çoğaltılabilir renk seçiminizde de tamamen özgür olduğunuzu belirtmek isterim. Zaten evinize uyum sağlayacak en güzel rengi ve kapıyı siz daha iyi bilirsiniz. Demir kapı modelleri bu tarz doğrultularda zevkinize bağlı olarak seçebeilirsiniz yani.

Ve tüm bu örneklere ek olarak Bina Demir Kapıları başlıklı makalemizde ise ayrıntılı bina demir kapılarından söz edilmektedir. 

 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri