Villa Bahçe Giriş Kapısı Modelleri Ve Malikâne Giriş Kapı Modelleri Karşılaştırma

 

Öncelikle villa giriş kapıları ve malikâne giriş kapıları birbirine benzer yapıda olan kapı modelleri arasında yer almaktadır. Villalar genelde bahçeye sahip, lüks yapıda bulunan bina tipleridir. Malikâne ise bir bahçe içerisinde yer alan gösterişli köşktür. Özel olarak ikisi de aynı tipte bina tipi gibi duruyor. Villalar aslında şehir dışına kurulan ve genelde yazlık amaçlı yapılan yapılar olsalar da günümüzde şehir içinde de bu yapıları görmek mümkün hale geldi. Yani bu iki binanın da bahçesi bulunuyor sonuç olarak. Hal böyle olunca bina girişleri de bahçeden sağlanıyor diye düşünüyorum.

Villa giriş kapısı modelleri seçerken de bahçe kapısı seçmiş oluyoruz bir yandan. Bahçelerde yer alan bu kapılar genelde gösterişli modellerden oluşmaktadır. Villa ve köşkler zaten gösterişli yapılar olduğu için böyle modelleri seçmek daha doğru olacaktır. Yani seçim yaparken olabildiğince özgün tasarımlardan oluşan modeller seçerseniz sizin için daha iyi olacaktır. Villa ve malikâne tipindeki evler hep lüks yapıda evler olduğu için aynı tarzı kaldırabilecek tarzda bir kapı seçilmesi gerekmektedir. Malikâne giriş kapısı modelleri de seçilirken aynı büyüklükte ve yapıda modeller seçilmelidir diye düşünüyorum.

 

Ferforje motifleriyle süslenmiş bir villa bahçe giriş kapısı modelidir. Olabildiğince farklı ve hoş bir yapısı vardır. 

Villa giriş kapısı modelleri ve malikâne giriş kapısı modelleri seçimi yapılırken dış cephe ile de uyumu göz önünde bulundurulmalıdır diye düşünüyorum. Ve böyle yerler için bir de güvenlikli bir kapı modeline göz etmeniz gerekiyor öncelik olarak. Güvenlik denilince de benim aklıma demir kapılar ve ferforje villa giriş ve malikâne giriş kapısı modelleri geliyor.  Ferforje motifleriyle sağlamlık ve dayanaklık sağlanmış oluyor diye düşünüyorum. Çünkü bu modeller için sağlam bir yapı oluşmaktadır. Ferforje kapıların sağladığı avantajlardan biri de budur. 

 Villa bahçe giriş kapısı modelleri  ve malikane giriş kapı modeli arasında pek fark yoktur. Gnelede insanlar bahçe, garaj ve giriş kapılarını aynı amaç için kullanıyor. Özellikle villa tipi bir evde oturuyorsanız eğer mutlaka bu tipte kapılar görmüşsünüzdür. Bu tipteki evler için böyle genişçe ferforjeden modellerin seçimi daha doğru olacaktır. Bahçe kapı modelleri denilince direk olarak akla villa ve malikane giriş kapı modelleri gelmektedir. 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri