BİNA GİRİŞ KAPISI İLE İLGİLİ TEMEL BİLGİLER

 

Binalar ve apartmanlar için demir giriş kapısı kullanımı çok yaygındır. Bunun sebepleri ise şu şekilde sıralamak mümkündür; yüksek güvenlik, dayanıklı yapı, kolay bakım, doğa dostu kullanım, zarif ve şık bir yapı, uzun ömürlülük şeklinde sıralayabiliriz. Bina giriş kapıları sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Hem de görsel açıdan beğenilir bir durumda olmalıdır. Çünkü bu yapıların değerleri ilk bakışta dış cephedir. Dış cephesi bakımsız ve kötü görünen binalar değerlerini kaybederler. Değerlerini kaybeder dememden kasıt ilk izlenim çok önemlidir. Bu sadece insanlar için geçerli olan bir durum değil diğer tüm neşenler için de ilk izlenim çok önemlidir. Bir kitabı seçerken bile kapağına bakıp ona göre alıyoruz. Şimdi konu demir kapılara gelmişken, çok önemli ve güzel bir demir dövme yönteminden söz edeceğim. Demir işleme sanatı olarak ferforje son günlerde bir hayli yaygınlaşmıştır.

Ferforje bina giriş kapıları, ilk etapta beklenilen tüm güvenlik ihtiyacını karşılayacaktır. Her türlü koşula uygun olarak üretilmişlerdir. İkinci etapta önemsenen görsellik ise tamamen müşterinin istekleri doğrultusunda şekillendirilir. Zarif ve şık görünüme ulaşmak işte bu kadar kolaydır. Zariflik isterseniz ferforje size bunu kolay bir yöntem sayesinde sağlayacaktır. Ya da eğer ne isterseniz isteyin size bir çırpıda verecektir. Çünkü ferforje yöntemi modernliği de eski yapıyı da bünyesinde barındırır.

Bina giriş kapıları, birçok seçeneğe sahiptir. Tamamı demirden de tercih edilebilir, demir ve camın uyumundan da faydalanılabilir. Ahşap detaylar ile de zenginleştirilebilir. Bu tamamen binanın dış yapısı ve mimarisi uyumu ile ilgilidir. 

İlk görselde, ferforje kapı ahşap detaylar ile zenginleştirilmiş ve buzlu cam ile de son halini almış. Kapının üstünde kullanılan ve kapı önünü koruma amacında olan sundurma da girişe bir hava kazandırmış.

 

 

 

Ferforje yöntemi sayesinde yapılan cam panelli bina giriş kapısı örneğidir. Çift bölmeli bir yapısı vardır. 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri