Hoş Tasarımlarda Ferforje Kapı Modelleri

 

Ferforje kapı modelleri söz konusu olduğunda demir, kullanabileceğiniz en güçlü malzemelerden biridir. Bu malzeme, dayanıklılığı, zamana bağlı olmayan çekiciliği ve yüksek güvenlik faktörü ile bilinir. Demir kapılar da tek veya çift kapılar şeklinde olabilir. Tek kapılar bir taraftan açılır ve kapanır ve kapı çerçevesine kilitlenir. Çift kapılar aslında birbirine salınan ve hizalanmış haldeyken kilitleyebilen çeşitli boyutlarda iki adet tek kapıdır.

Göz önünde bulundurmanız gereken ilk unsur, bir kapı için ne kadar alana sahip olduğunuzdur. Örneğin, zaten bir çift kapılıyorsanız, yerine konan her şey, aynı kapıyı çift kapaklı olarak almak gerekir.  Yeniden modellenirken, yüklenicinizin yaklaşık 3/4 inçlik bir açıyla kapınıza yer açması gerekecek. Kapıyı desteklemek ve hava koşullarına maruz kalmasına izin vermek için kapı kanatçılığı olarak da bilinen kapı çerçevesi de kurulmalıdır.

 

Ferforje kelimesinin karşılığı“ocakta çalışılan ve sıcak veya soğuk bir şekilde dövülerek işlenilen demir” dir. Ancak günlük hayatta demir işçiliğiyle yapılan bir sanatın adıdır.

Eski demir ustaları kömür ocağında kızdırdıkları demiri, örste çekiçle döverek şekil verirlerdi, zaman içerisinde işi daha da ilerleterek bunu bir sanata dönüştürmüşler. Demirin ateşle dövülmesinden ustalarından elinden ferforje sanatı ortaya çıkmıştır.
Eski demir ustaları günlük işlerde kullanılan basit at nalı, kazma, saban demiri gibi kaba demir aletleri yaparken bazı demir ustaları kendilerini geliştirerek ve zamanla ustalaşarak süslü ve ince işler yapmaya başlamış. Ocakta kızaran demirin, hünerli ustaların ellerinde oya gibi işlenmesiyle ortaya çıkan sanat eserlerine ferforje denmiş.

Köksal ferforje kapı modelleri ile müşterilerine hem korunaklı hem de estetik birçok çeşit sunmaktadır. Köksal Ferforje önemli ve gerekli standartları baz alarak hizmet vermektedir. Kapı modellerinde de güvenlik ve dayanıklılık çok önemlidir. Güvenlik ve dayanıklılık bazı standartlar gerekir. Köksal Ferforje, dış mekan da ferforje kapılar iç mekan da ferforje merdivenler ve dekoratif ürünler sunmaktadır. Ferforjelerle hem şık hem modern görünüm elde etmeniz mümkündür.

 

Sevdiklerimizin başına bir şey gelmemesi ve onların da kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamak için evimize göstereceğimiz hassasiyet çok önemlidir. Kişisel zevklerimizle oluşturduğumuz ve detaylara inerek hazırladığımız evimizin dış görünüşünün yanında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta evimizin güvenliğidir. Bu güvenlik de kapımızın sağlamlığı ve güvenliğidir. Bu durum da ilk olarak kapının sağlamlığıyla örtüşür. Köksal Ferforje de sizlere tam güven vermek için varlığını sürdürmektedir.

Bu hususta Köksal Ferforje’nin ferforje demir kapı modelleri sağlamlığı, estetik görünümü ve çeşitleriyle beklentiniz üzerinde bir performans gösterecektir. Köksal Ferforje, her eve uygunluk konusundaki kullanışlılığı, estetik çeşitliliği, renk seçenekleri, özgün ve nitelikli ürünlerinin varlığıyla diğer tüm firmalardan sıyrılarak kendine özel bir alan oluşturmuştur.

 

Ürünlerimizi incelemek için sitemize göz gezdirebilirsiniz. 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri